رفتن به بالا

نشریه ای برای فرهیختگان کرمانشاه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
  • الأحد ۹ ربيع أول ۱۴۴۰
  • 2018 Sunday 18 November
  • دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۹
  • کد خبر : 386
  • مشاهده : 446 بازدید
  • فرهنگ
  • چاپ خبر : کدام دستگاه‌های فرهنگی بیشترین افزایش بودجه را در سال ۹۵ دارند؟

بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور از افزایش ۲ تا ۵۵ درصدی بودجه نهادهای فرهنگی حکایت دارد اما میزان رضایت دستگاه‌های مختلف از این افزایش یکسان نیست.

خبرگزاری مهر- گروه فرهنگ: رئیس جمهور روز یکشنبه ۲۷ دیماه لایجه پیشنهادی بودجه ۹۵ را تقدیم مجلس کرد. این لایحه آشکارا خواستار افزایش بودجه نهادهای فرهنگی – البته نه همه آنها – شده است و طبیعی است که نمود این درخواست در بودجه مستقیم دستگاه‌های متولی فرهنگ دیده شود.

برای نمونه بودجه پیشنهادی سازمان اسناد و کتابخانه ملی و یا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به سال جاری (۹۴) با افزایش قابل توجهی روبرو شده است و این درحالی است که ظواهر امر حکایت از نارضایتی برخی دستگاه‌های فرهنگی از نرخ افزایش بودجه در لایحه ۹۵ دارد اما فعلا به دلیل درپیش بودن بررسی لایحه دولت در مجلس و امیدواری به اعمال برخی تغییرات متولیان این نهادها سکوت پیشه کرده‌اند.

در قیاس با سازمان اسناد و وزارت ارشاد سهم دیگر دستگاه‌های فرهنگی از این «افزایش بودجه» چقدر بوده و کمترین و بیشترین جهش متعلق به کدام دستگاه فرهنگی است؟

بودجه هر دستگاه چقدر افزایش داشته است؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال با نگاهی به نرخ تورم موجود و پیش‌بینی رشد ۵ درصدی اقتصادی کشور، ابتدا به صورت فهرست‌وار مروری بر تغییرات بودجه‌ای در برخی نهادهای فرهنگی خواهیم داشت؛

– بودجه پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای سال آینده ۱۰.۱۲۵.۳۹۷ میلیون ریال است که در مقایسه با بودجه سال جاری یعنی ۷.۶۹۳.۲۰۷ میلیون ریال، رقمی معادل ۲.۴۳۲.۱۹۰ میلیون ریال افزایش را نشان می‌دهد.

– بودجه پیشنهادی سازمان تبلیغات اسلامی برای سال آینده ۳.۱۴۰.۵۲۲ میلیون ریال است که در مقایسه با بودجه سال جاری یعنی ۲.۶۰۵.۵۵۹ میلیون ریال، رقمی معادل ۵۳۴۹۶۳ میلیون ریال افزایش را نشان می‌دهد.

– بودجه پیشنهادی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای سال آینده ۲.۳۱۰.۳۲۶ میلیون ریال است که در مقایسه با بودجه سال جاری یعنی ۲.۱۵۴.۷۷۰ میلیون ریال، رقمی معادل ۱۵۵۵۵۶ میلیون ریال افزایش را نشان می‌دهد.

– بودجه پیشنهادی نهاد کتابخانه‌های عمومی برای سال آینده ۱.۲۸۴.۲۳۸ میلیون ریال است که در مقایسه با بودجه سال جاری یعنی ۱.۱۴۷.۶۴۱ میلیون ریال، رقمی معادل ۱۳۶۵۹۷ میلیون ریال افزایش را نشان می‌دهد.

– بودجه پیشنهادی سازمان اسناد و کتابخانه ملی برای سال آینده ۹۹۴.۰۰۰ ملیون ریال است که در مقایسه با بودجه سال جاری یعنی ۶۳۹.۷۳۹ میلیون ریال، رقمی معادل ۳۵۴۲۶۱ میلیون ریال افزایش را نشان می‌دهد.

– بودجه پیشنهادی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی برای سال آینده ۱۶۵.۸۱۴ ملیون ریال است که در مقایسه با بودجه سال جاری یعنی ۱۶۳.۰۰۰ میلیون ریال، رقمی معادل ۲۸۱۴ میلیون ریال افزایش را نشان می‌دهد.

– بودجه پیشنهادی فرهنگستان زبان و ادب فارسی برای سال آینده ۱۴۷.۵۹۶ میلیون ریال است که در مقایسه با بودجه سال جاری یعنی ۱۱۸.۰۰۰ میلیون ریال، رقمی معادل ۲۹۵۹۶ میلیون ریال افزایش را نشان می‌دهد.

بیشترین جهش برای سازمان اسناد و کتابخانه ملی

مرور همین آمار کوتاه با یک نگاه مقایسه‌ای به خوبی نشان می‌دهد که در فرآیند افزایش بودجه فرهنگی کشور در لایحه پیشنهادی بودجه از سوی دولت، بیشترین سهم برای سازمان اسناد و کتابخانه ملی در نظر گرفته شده است.

این افزایش بالای ۵۵ درصدی در حالی است که بودجه زیرمجموعه فرهنگی مجلس شورای اسلامی زیر ۲ درصد افزایش داشته است.

قبل از مجلس شورای اسلامی هم به ترتیب نهاد کتابخانه‌ها با حدود ۱۲ درصد و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به ۷ درصد افزایش بودجه، کمترین جهش بودجه‌ای را در سال آینده تجربه خواهند کرد.

در این میان وزارت اشاد با افزایش ۳۰ درصدی بودجه دومین جایگاه را در فهرست بیشترین جهش بودجه‌ای سال ۹۵ پس از سازمان اسناد خواهد داشت.

مهم تعادل است نه تساوی

با توجه به آنچه به صورت مختصر مرور شد، آنچه در بودجه پیشنهادی دولت برای سال ۹۵ لحاظ شده است درنظر گرفتن حداقل ۲ و حداکثر ۵۵ درصد افزایش بودجه برای اصلی‌ترین نهادها و دستگاه‌های متولی فرهنگ است. افزایشی که یکدست نبودن و عدم تساوی آن برای دستگاه‌های مختلف قابل درک و منطقی است اما آنچه قابل تأمل است نوسان و فاصله غیرمنطقی این اعداد و ارقام است.

به تعبیر دیگر آنچه نیاز به توضیح و توجیه دارد این است که با توجه به  شرح وظایف ثابت دستگاه‌های فرهنگی مورد اشاره این میزان تفاوت میان افزایش ارقام بودجه‌ای از سال جاری به سال آتی حاصل چیست؟

آیا اولویت‌های فرهنگی دولت در سال ۹۵ به این سمت و سو خواهد بود که بیشتر تمرکز بر فعالیت مرکز اسناد و کتابخانه ملی باشد؟ آیا این اولویت گذاری باتوجه به سهم کمتر نهادهای تولیدی در حوزه فرهنگ قرار است نشان دهنده سیاست کلان فرهنگی دولت در سال آینده باشد؟

این سیاست فرهنگی کلان چه تناسبی با لایحه برنامه ششم توسعه و مهمتر از آن سند چشم‌انداز دارد؟

طرح این سوالات صرفا از آن جهت است که لایحه بودجه ۹۵ هنوز در مرحله «پیشنهاد» است و به زودی تحلیل و بررسی جزئیات آن در مجلس شورای اسلامی آغاز می‌شود؛ انتظار این است که در فرآیند تصویت و نهایی شدن این ارقام نیم‌نگاهی به این سوالات کلیدی وجود داشته باشد و ارقام مرتبط با حوزه فرهنگ زیر سایه سنگین سرفصل‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در لایحه بودجه قرار نگیرد.

منبع خبری : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

انتقاد دکتر نوبخت

انتقاد نوبخت از طرح تحول و وزارت بهداشت

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان درباره پیش بینی خود از ادامه طرح تحول سلامت، ادامه داد: ما به دنبال اصلاح طرح تحول سلامت هستیم و بر این باوریم که قطار طرح تحول سلامت در حرکت باید تعمیر شود. ه گزارش دولت بهار به نقل از فارس، علی حقیقت نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت‌وگویی مفصل درخصوص برخی از مسکلات در حوزه بهداشت و درمان انجام داده است که در زیر می خوانید. در سال 89 در اعتراض به گروگانگیری جسد مردم دربیمارستان ها از تمام سمت ها کناره گرفتم نوبخت تاکید کرد: در سال 89 در اعتراض به گروگانگیری جسد مردم دربیمارستان ها از تمام سمت ها کناره گرفتم و با صدور بیانیه ای اعلام کردم که من این انقلاب را طور دیگری شناختم ضمن آنکه من معاون درمان این کشور بودم و مردم را رایگان در بیمارستان ها درمان می کردم لذا تحمل این فضاحت را نداشتم و آن را گناه بزرگی می دانستم و بر این باور بودم و هستم که این کار به نوعی استقبال از آتش جهنم است بنابراین حاضر نبودم دیگر در این عرصه فعالیت داشته باشم. این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بعد از استعفای خود، در بیمارستان مهر تهران مسئول بخش دیالیز بودم، افزود: اکنون هم در این بخش فعالیت می کنم اما در آن زمان ترجیح به فعالیت در بخش خصوصی را دادم و دولت را ترک کردم. دعوت روحانی برای همکاری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات ، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، ادامه داد: در سال 91 روزی آقای روحانی (رییس جمهور فعلی) از من و دکتر فاضل دعوت کرد تا در جلسه ای حضور پیدا کنیم؛ ایشان بنده را با توجه به سوابقی که درانجمن های علمی تخصصی و انجمن پیوند اعضا داشتم و مراوداتی که ایشان با برادرم داشت، می شناختند که در این جلسه عنوان کردند که تصمیم به ورود در انتخابات سال 92 را دارند که من گفتم همکاری با شما باعث افتخارم است اما من به دلایلی از فعالیت هایم در عرصه دولتی استعفا کردم لذا من تنها تجربیاتم را در اختیار قرار خواهم داد و آن این است که درب بیمارستان های دولتی در نخستین گام باید به روی مردم باز باشد چراکه در گذشته یکبار خدمات درمانی رایگان در طول تصدی وزارت بهداشت به ملت ارایه دادیم و اکنون نیز باید این روند بار دیگر اجرایی شود. وی تاکید کرد: بعد از ثبت نام دکتر روحانی در اردیبهشت ماه 92 بنده در صدا و سیما به مردم عزیز اعلام کردم اگر جناب آقای روحانی انتخاب شوند درمان برای شما رایگان خواهد شد و دیگر شاهد گروگانگیری جسد عزیزانتان در بیمارستان ها نخواهید بود. نوبخت تصریح کرد: بعد از انتخاب دکتر روحانی به سمت ریاست جمهوری، معاون اجتماعی ایشان از من درخواست کرد تا مسئولیت کارگروه بهداشت و درمان را بپذیرم که بنده به مدت 2 ماه همه گروه های پزشکی را با اطلاعات به دست آمده جمع آوری کردیم و تمام وزرای ...