رفتن به بالا

نشریه ای برای فرهیختگان کرمانشاه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸
  • الخميس ۳ رجب ۱۴۴۱
  • 2020 Thursday 27 February

با توجه به قدمت چند هزار ساله طب سنتی ایرانی ، اهمیت عطاری ها و داروهایی که در این بخش توزیع می شود بسیار برای مردم حائز اهمیت است چرا که به دلیل منشا گیاهی بودن این داروها مردم استقبال بیشتری در این رابطه دارند اما در ماههای اخیر در رابطه با تخلفات عطاری ها بسیار شنیده ایم .

شاهد عرضه داروهایی مانند ترامادول ، نازایی ، رفع ناتوانی جنسی و…. بدون اسم و اطلاعات دارو هستیم .آیا این دارو های دست ساز در عطاری ها تایید شده هستند ؟ آیا این دارو ها جان افراد را ممکن است به خطر بیاندازد ؟ آیا نظارتی از سوی سازمان غذا و دارو صورت میگیرد ؟

از سوی دیگر فروش انواع مخدرها و محرک هایی که به سهولت در باشگاه های بدن سازی و عطاری ها به عنوان داروهای ترک اعتیاد و حتی ترامادول و متادون در دسترس افراد قرار دارد باعث شد که خبرنگار جام جم انلاین در دو هفته گذشته در راستای تعامل تلاش کرد موضوع را از مسئولان و ادارات مرتبط در وزارت بهداشت پیگیری کند اما این تلاش ها بی نتیجه ماند.

مسئولان مربوطه در بخش های مختلف از جمله اداره کل فراورده های سنتی و مکمل ها در پاسخ به تماس های خبرنگار جام جم انلاین ،به این پاسخ که “دکتر جلسه است” اکتفا کردند و بعد از ده روز پاسکاری بین ادارات مختلف در نهایت هیچ پاسخی از این وزارت خانه دریافت نشد.

جام جم

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

دست یاری

دست یاری…

فضای رسانه ای غالب بر استان کرمانشاه مشتمل است بر ایجاد محیط صرفی که تولید محتوا در آن در کمترین حد خود بوده و بیشتر بر اساس بازنشر شنیده ها و اخبار سایر رسانه ها به زی خود ادامه میدهد. "طاقبستان" قصد دارد تا اولا با حداکثر فاصله از گرداب سیاست بازی به زندگی، فرهنگ، هنر و آموزش پرداخته و مکانی را برای انتشار اندشه های کسانی فراهم آورد که در کارزار فعلی فاقد امکانات مناسب برای طرح نظر هستند. طاقبستان اداعای آوانگارد بودن را ندارد، اما تلاش میکند تا مهربانی و صداقت را در فضای رسانه به یک اصل برای خودش بدل سازد. در همین گیر و دار، اگر میخواهید یار ما باشید دستتان را میفشاریم.